Інститу́т ро́звитку територіа́льних грома́д (ICDU) – благодійна організація, що забезпечує сталий розвиток сільських та природоохоронних територій України, поєднуючи економічний, соціальний та екологічний підходи. Інститут працює з питаннями зміни клімату, сталого землекористування, посилення потенціалу місцевих громад та збереження дикої природи в Україні та окремих країнах СНД. Проекти Інституту реалізуються у сферах сільського, лісового, мисливського господарств і на природоохоронних територіях.
Діяльність Інституту
Інститут зареєстрований у червні 2004 року і є правонаступником Програми місцевих екологічних дій (МЕП). Метою МЕП було об'єднання зацікавлених сторін задля вирішення місцевих екологічних проблем; програма здійснювалася за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку. У період з 2005 до 2008 року Інститут продовжує роботу, розпочату у МЕП, за напрямом сталого розвитку місцевих громад шляхом запровадження прозорого та демократичного місцевого управління, вирішення пріоритетних проблем громад і підвищення обізнаності громадськості та зацікавлених сторін щодо їхніх прав та шляхів участі в управлінні територіальною громадою.
У цей час Інститут, окрім проектної діяльності, надає технічну підтримку органам місцевого самоврядування з питань розробки цільових політик та планів дій щодо вирішення проблем громади, розробки механізмів фінансування заходів, поліпшення інвестиційного клімату в громаді тощо.
Серед проблем, на які спрямовувалась робота Інституту, слід відзначити утилізацію твердих побутових відходів та забезпечення якісною питною водою окремих громад.
З 2008 року Інститут бере участь у великих проектах ЄС та німецького банку KfW, спрямованих на адаптацію до зміну клімату, відновлення деградованих земель та запровадження практик сталого землекористування з урахуванням місцевих потреб. У цих проектах Інститут використовує досвід роботи з місцевою владою та зосереджує увагу на поєднанні інтересів екології та конкретних територіальних громад.
Основними напрямами роботи Інституту на сьогодні є: Вивчення довкілля за допомогою методів дистанційного зондування поверхні Землі (ДЗЗ) та геоінформаційних технологій (ГІС) Розробка та адаптація методик обліку парникових газів, розробка вуглецевих проектів за механізмом спільного впровадження або цільових екологічних (зелених) інвестицій та моніторинг викидів парникових газів на обраних територіях Розробка стратегій та планів адаптації до зміни клімату для визначених територій Відновлення деградованих земель та розробка бізнес-моделей для природоохоронних об’єктів, сільських, лісових та мисливських господарств
Comments